Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej

„POŁONINY” na festiwalu „KA-dans 2018” w Belgii

„POŁONINY” na festiwalu „KA-dans 2018” w Belgii

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY” reprezentował Polskę i naszą uczelnię na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „KA-dans 2018” w Belgii.

Zespół Politechniki Rzeszowskiej na scenach belgijskich miast Torhout, Wijnendale i De Panne zaprezentował tańce regionu rzeszowskiego i przeworskiego, tańce Lachów Sądeckich oraz tańce starej przedwojennej Warszawy połączone z żywiołową muzyką i barwnymi strojami.

W festiwalu wzięły również udział zespoły z całego świata: „Danspas” z Belgii, zespół „Goce Markoski” z Macedonii, „Shivam Nrutya Cultural Academy” z Indii, „Bailarte Creativos “ z Kolumbii i zespół „Fuego Morlaco“ z Ekwadoru.

W programie wydarzenia można było zobaczyć m.in. koncert galowy w Centrum Kultury DE BROUCKERE w Torhout, koncerty towarzyszące, spotkanie z władzami miasta a także wystawy sztuki ludowej i poznawanie atrakcji turystycznych regionu.

– Gratuluję Zespołowi „POŁONINY” znakomitych i dynamicznych prezentacji tanecznych polskiego folkloru – podsumował występy Kristof Audenaert, burmistrz miasta Torhout.

Festiwale Światowej Organizacji Folklorystycznej (CIOFF) są organizowane na zasadzie przeglądów, aby pokazać widzom, jak przedstawiciele poszczególnych państw podtrzymują swoją tradycję poprzez taniec, śpiew, strój i zwyczaje.

Festiwal dobywał się od 11 do 15 sierpnia br., został zorganizowany przez miasto Torhout i Światową Organizację Folklorystyczną (CIOFF).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *