Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 22 kwietnia 2020 r. Pani mgr HALINY FIJAŁKOWSKIEJ– Choreografa i instruktora tańca.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 22 kwietnia 2020 r. Pani mgr HALINY FIJAŁKOWSKIEJ– Choreografa i instruktora tańca.

Wieloletnia tancerka i solistka Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY”. Swoją przygodę z folklorem rozpoczęła pod okiem Pani mgr Alicji Haszczak. W Połoninach poznała swojego przyszłego męża Dariusza, z którym tańczyła przez wiele lat. Ich przygodę z folklorem w naszym zespole kontynuowała również ich córka Ewa Kordas (Fijałkowska)
Klika wspaniałych słów o naszej koleżance napisał Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie…

(…) Przez całe swoje zawodowe życie z wielkim oddaniem służyła swoim talentem i sprawom zachowania tradycji i ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego. Była skarbnicą wiedzy o tańcach i pieśniach różnych regionów Polski.
Była wychowawcą wielu pokoleń młodych artystów, inicjatorką i animatorką wielu działań kulturalnych, osobą o niekwestionowanym autorytecie. Jako nauczyciel i twórca wyróżniała się talentem pedagogicznym, wybitnymi zdolnościami organizacyjnymi, otwartością i szczerością w kontaktach międzyludzkich, dyscypliną a także niespożytą energią. Aktywnie działała jako członek Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF Sekcja Polska.
Pracę Haliny Fijałkowskiej podziwiała publiczność nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach świata. Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej a także odznakę Zasłużony Działacz Kultury. (…)


Pani Halina przez wiele lat współpracowała z Polonijnym Studium Choreograficznym jako instruktor tańca i choreograf. Była wspaniałym człowiekiem i niezapomnianą koleżanką. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


Z głębokim smutkiem
Kierownictwo i członkowie SZPiT PRz „Połoniny”
oraz Seniorzy ZespołuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *