„POŁONINY” LAUREATEM na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI ZIELONA GÓRA 2020

„POŁONINY”  LAUREATEM  na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru  OBLICZA TRADYCJI  ZIELONA GÓRA 2020

Decyzją Rady Artystycznej festiwalu Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY” znalazł się na podium Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI  ZIELONA GÓRA 2020. W konkursie startowało 23 zespoły z: Algierii, Nepalu, Turcji, Izraela, Niemiec, Senegalu i Ukrainy, a także 15 zespołów z różnych regionów Polski. 

1 miejsce w kategorii Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Muzycy w Zielonej Górze” zajęła kapela Zespołu „Połoniny” Politechniki Rzeszowskiej

3 miejsce w kategorii PROGRAM MUZYCZNO-TANECZNY zajął Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „POŁONINY”

Międzynarodowy Festiwal Folkloru OBLICZA TRADYCJI ZIELONA GÓRA 2020 odbył się w dniach: 17-20 września 2020 roku.

W związku z nadal trwającą sytuacją epidemiologiczną SARS-CoV-2 w kraju i na świecie organizatorzy zmienili sposób realizacji tegorocznego Festiwalu  na formułę online.

Podczas festiwalu zaprezentowany został folklor z różnych regionów świata  (z Algierii, Nepalu, Turcji, Izraela, Niemiec, Senegalu i Ukrainy ),  a także z 15 regionów Polski.

Programy artystyczne zaproszonych w tym roku 23 zespołów zostały zaprezentowane na telebimach w Zielonej Górze, a także dla wielotysięcznej publiczności w przestrzeni online.
Nie zabrakło również występów Gości Regionu, którzy urozmaicili festiwalowe atrakcje występami na scenie letniej Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Zespół Politechniki Rzeszowskiej zaprezentował tańce regionu rzeszowskiego i lasowiackiego, połączone z żywiołową muzyką i barwnymi strojami.

Celem uczestnictwa Zespołu „POŁONINY” w festiwalu było promowanie naszej uczelni i kultury naszego kraju na forum międzynarodowym.

Poniżej krótka relacja z przebiegu festiwalu i nadesłanego przez nas materiału wideo.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *