Podsumowanie wakacji 2021

Podsumowanie wakacji 2021

Na przełomie lipca i sierpnia Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” promował naszą uczelnię i podkarpacki folklor podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt polskich zespołów folklorystycznych, które przybliżyły widzom muzykę i tańce poszczególnych regionów.

Na scenach w Wiśle, Żywcu, Szczyrku, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Ujsołach, Istebnej i Jabłonkowie zaprezentowało się ponad 70 polskich zespołów, które z radością wróciły do koncertowania i kontaktu z żywiołowo reagującą publicznością. Wydarzenie, które odbywało się od 24 lipca do 1 sierpnia br., zostało objęte honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego oraz marszałka województwa małopolskiego ze wsparciem ze strony ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Podczas całego 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej sceny festiwalowe tętniły tańcem, muzyką i śpiewem. Zespół „Połoniny” zaprezentował tańce lasowiackie, przeworskie, staromiejskie i rzeszowskie, występując w pięknych kolorowych strojach w oprawie dynamicznej muzyki naszego regionu.

W dniach 16-20 sierpnia nasz zespół prezentował folklor Rzeszowski na scenach w całej Ostrawie, a dokładniej w różnych częściach morawskiej Ostrawy, w Domu Seniora w Sluníčko i Slunečnice oraz na zamku Śląskoostrawskim. Na scenie można było zobaczyć również zespoły z samych Czech, Serbii oraz Słowacji. W wolnym czasie zdążyliśmy odwiedzić pobliskie ZOO Ostrava oraz Dolní Vítkovice a Landek Park

Poniżej krótka fotorelacja. Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Instagram

https://www.instagram.com/szpit_poloniny/

oraz Facebooka

https://www.facebook.com/POLONINYDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *