Koncert Wiosenny !

Koncert Wiosenny !

Koncert odbędzie się 28 kwietnia. Występy będzie można zobaczyć o godzinie 15.00 oraz 18.00 w sali V1 Politechniki Rzeszowskiej na Alei Powstańców Warszawy. Podczas wydarzenia na scenie wystąpi ponad 130 tancerzy zarówno z grup reprezentacyjnych jak i początkujących, którzy wraz z muzykami przedstawią suity tańców regionalnych. Bilety można będzie zakupić online.

Pokaz tańca i muzyki ludowej w wykonaniu Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”, w tegorocznej odsłonie prezentować będzie folklor dawnej Galicji.

Podczas wydarzenia na scenie wystąpi ponad 130 tancerzy zarówno z grup reprezentacyjnych jak i początkujących, którzy wraz z muzykami przedstawią suity tańców regionalnych.

Koncert Wiosenny jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Radę Młodzieżową Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”. W tym roku koncert nosi tytuł: „Folklor-Duma Galicji” i ma szczególne znaczenie kulturalne – promocję wartości patriotycznych i umocnienie tradycji regionu wśród młodego pokolenia.

Zespół „Połoniny” ma okazję do prezentacji wysokiego poziomu artystycznego, poprzez taniec, śpiew, a także muzykę w wykonaniu tradycyjnej kapeli ludowej. Widzowie będą mogli zobaczyć jak bardzo różnorodnym i inspirującym miejscem jest Galicja.

Partnerem tegorocznej edycji koncertu jest Województwo Podkarpackie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *